Prožijte nezapomenutelnou dovolenou na řeckých ostrovech ve stínu olivových alejí →

Oblíbené destinace v Řecku aneb co navštívit

Řecko je velmi rozsáhlým státem, hlavně co se turistických letovisek týče. Není jednoduché popsat či jen vyjmenovat ty nejoblíbenější destinace. V Řecku nalezneme opravdu mnoho destinací, souostroví či samotných větších ostrovů, které stojí za návštěvu.

Pokud se stále rozhodujete kam na svou letošní dovolenou, věnujte nám pár minut a přečtěte si informace k jednotlivým oblastem. Uvidíte, že si vyberete destinace dle Vašeho gusta.

Dělení Řecka dle letovisek

Takové první rozdělení Řecka na turisty vyhledávané oblasti můžeme udělat pomocí větších oblastí. Nejčastěji vyhledávané destinace v Řecku 2017 najdete pod odkazem. Doporučuji věnovat závislost cena–strava.

Jónské ostrovy

Jónské ostrovy se nacházejí na severozápadě Řecka při pevnině. Mezi Jónské ostrovy patří nejznámější ostrovní letoviska jako jsou Korfu, Kefalonie, Lefkada a v neposlední řadě ostrov Zakynthos.

Mezi ty méně známe, ale krásou nezanedbané patří Ithaka, Kythira nebo Meganisi. Dovolená na Jónských ostrovech je ve znamení krásné zelené přírody plných různobarevných květin a především těch nejexotičtějších vůní vanoucích se z místních ovocných keřů a stromů. Najdeme zde také dech beroucí krajinu v podobě dlouhých kopců s potůčky a potoky.

 

Oblíbené destinace v Řecku aneb co navštívit
5, hlasů: 3
Naposledy aktualizoval David dne .
Řecko čekají! Naplánuj si svou dovolenou již teď... Vyber si zájezd →

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *